راهنمای استفاده از وب سایت

عضویت در سایت

این وب سایت علاوه بر دارا بودن اطلاعات کامل شامل آثار صوتی، ویدئویی، تصاویر و موارد مرتبط با  سیروان خسروی ، امکاناتی اختصاصی را برای هواداران فراهم می کند که با استفاده از آنها می توانند از مزایای گوناگون بهره منده شوند.

لازمه استفاده از امکانات سایت در قدم اول عضویت در سایت است، پس از ورود به فرم عضویت در سایت و  تکمیل فرم، یک پیامک جهت تایید ثبت نام برای شما ارسال می شود و پس از وارد نمودن کد در محل خواسته شده پروفایل فعال شده و همه چیز آماده استفاده از امکانات سایت می شود.

پس از تکمیل پروسه عضویت و فعال شدن حساب کاربری حال وقت آن رسیده است که از امکانات مختلف سایت استفاده کنید و از مزایای عضویت در وب سایت بهره مند شوید.
 

مزایای عضویت در وب سایت

مهمترین مزیت عضویت در وب سایت زودتر با خبر شدن از رویدادها می باشد، برای مثال در صورتی که قرار باشد در یک شهر کنسرتی برگزار شود، خبر برگزاری کنسرت در ابتدا برای اعضای سایت پیامک می شود.

از دیگر مزایای عضویت می توان به احتمال انتخاب به عنوان کاربر برتر، امکان دریافت کد  VIP برای رویدادها و خرید از سایت اشاره کرد.

شما با عضویت در وب سایت و انتخاب شهر و استان خود به ما این امکان را خواهید داد تا با در نظر گرفتن تعداد هواداران شهرهای مختلف برنامه های مختلفی را برای آن شهر تهیه ببینیم.

کاربرد امتیاز چیست و چگونه کسب کنیم؟

امتیاز به شما امکان استفاده از خدمات خاصی را می دهد که برای عموم مردم امکان استفاده از آنها وجود ندارد.
برای کسب امتیاز روش های متعددی وجود دارد که به مرور این روش ها بیشتر خواهند شد.
از طریق وب سایت سیروان شما می توانید با خرید تک آهنگ ها ، وارد کردن کد کارت های امتیاز ( مانند کد داخل پکیج آلبوم UnPlugged ) در پروفایل کاربری خود و همچنین خرید از فروشگاه امتیاز کسب کنید.
امتیاز به دو شکل در پروفایل کاربری نمایش داده می شود، امتیاز کسب شده و موجودی امتیاز.

امتیاز کسب شده مجموع امتیازات کسب شده شما در نتیجه فعالیت های مختلف می باشد که همیشه روند صعودی دارد و موجودی امتیاز میزان امتیازی است که پس از مصرف امتیاز برای مسائل مختلف در حساب شما باقی مانده است.

این دو عدد هرکدام کاربردهای خودشان را دارند، برای مثال یکی از شرایط انتخاب به عنوان کاربر برتر کسب میزان مشخصی امتیاز می باشد، در این بخش عدد امتیاز کسب شده شما ملاک است.
اما در مثالی دیگر، جهت دریافت کد VIP شما به میزان مشخصی امتیاز نیاز دارید که در این حالت ملاک، موجودی امتیاز شما می باشد.

کد VIP چیست ؟

به بیانی ساده اصلاح "کد VIP" به فرصتی گفته می شود که شما توسط آن می توانید با شرایط مناسب تری از خدمات مختلف ( برای مثال خرید بلیت کنسرت ) بهره مند.
برای دریافت "کد VIP" یک رویداد، در صورتی که امکان دریافت کد VIP برای آن رویداد فعال باشد، پس از عضویت و فعال سازی حساب کاربری در صورتی که واجد شرایط دریافت کد برای رویداد مورد نظر باشید، قادر به دریافت کد خواهید بود.

با داشتن کد دو اتفاق ممکن است رخ دهد:

1 - حضور در یک رویداد یا استفاده از امکانات خاص در یک رویداد که فقط شامل حال دارندگان کد VIP رویداد می شود ( برای مثال جهت دریافت بلیت عکاسی الزاما بایستی کد VIP عکاسی با سیروان داشته باشید )، یا ممکن است برنامه ای خاص صرفا برای دارندگان کد VIP یک رویداد برگزار شود و عموم مردم امکان شرکت در آن را نداشته باشند.

2 - اولویت بالاتر برای استفاده از خدمات
برای مثال با کد VIP کنسرت تهران شما می توانید با اولویت بالاتری نسبت به عموم علاقمندان به کنسرت های تهران، بلیت خریداری کنید، زمانی که شما برای خرید بلیت کد VIP دریافت کرده باشید در یک زمان کاملا خلوت از یک سالن تقریبا خالی می توانید هر ردیف و صندلی ای را که مایلید انتخاب کرده و خریداری کنید و دیگر درگیر سختی های خرید بلیت در هنگام بلیت فروشی عمومی که حجم بازدیدکنندگان وب سایت بلیت فروشی بالا است نخواهید شد.

باور اشتباه در مورد کد VIP این است که با این کد می توان صندلی های VIP ( معمولا ردیف یک هر سالن ) را خریداری کرد، به خاطر داشته باشید کد VIP کنسرت با درنظر گرفتن توضیحات داده شده صرفا به شما فرصتی VIP و بالاتر می دهد تا راحت تر بتوانید از صندلی های آزاد ( سبز ) وب سایت بلیت فروشی خرید کنید. حال ممکن است ردیف های VIP صندلی سبز داشته باشند ممکن است نداشته باشند، در نتیجه کد VIP تضمینی برای ردیف های VIP سالن های کنسرت نمی باشد.

آیا من واجد شرایط دریافت کد VIP هستم ؟

فلسفه خلق فرصتی ویژه با عنوان کد VIP از ابتدا ایحاد شرایطی بهتر، عادلانه و منطقی برای هواداران بوده است تا بتوان به شکلی مکانیزه و منظم خدمات اختصاصی ای را به هواداران ارائه داد.
در حال حاضر که چندین سال از اجرای ایده کد VIP می گذرد، دریافت کد به سادگی قبل نیست و به جهت جلوگیری از بازار سیاه و افرادی که قصد سوء استفاده از این فرصت ویژه را دارند شرایط بخصوصی برای دریافت کدهای رویدادهای مختلف در نظر گرفته می شود.

در زیر قوانین، نکات و شرایط دریافت کد به صورت کلی به سمع و نظر شما خواهد رسید:

1- اولین قدم دریافت کد VIP ، عضویت در سایت می باشد ( به طور کلی همیشه قدم اول برای تمامی امکانات، عضویت است )

2- برای دریافت کد VIP بایستی میزان مشخصی امتیاز داشته باشید که برای هر رویداد ممکن متغیر باشد، زمانی که برای برنامه ای امکان کد VIP قرار داده می شود شرایط اختصاصی و میزان امتیاز لازم برای دریافت آن کد در بخش کد VIP پروفایل کاربری قابل مشاهده است.

3- در حال حاضر تاریخ ثبت نام و شروع فعالیت برای دریافت کد بسیار مهم می باشد، ممکن است امکان دریافت کد یک کنسرت فقط برای کاربرانی که سال 96 به قبل عضو شده اند فعال باشد اما برای سانس های تمدیدی از سال 97 به قبل، این محدودیت ها برای هر رویداد متفاوت است و تنها زمانی که برای دریافت کد VIP اطلاع رسانی انجام شود مشخص می شود، محدودیت تاریخ ثبت نام برای دریافت کد به جهت کنترل بازار سیاه و سوء استفاده های احتمالی می باشد و در آینده پس از به روز رسانی سیستم نرم افزاری و ایجاد ابزار لازم برای شناسایی هواداران واقعی غیرفعال می شود.

4- هر کاربر برای هر رویداد حداکثر تعداد مشخصی کد VIP می تواند دریافت کند ( در حال حاضر حداکثر دو عدد ).

5 - در حال حاضر در صورتی برای دریافت کد واجد شرایط باشید و برای یک کنسرت خاص کد دریافت کنید احتمال اینکه برای سانس های تمدیدی نیز بتوانید کد دریافت کنید بسیار پایین است، برای مثال اگر برای کنسرت 2/3 بهمن سیروان کد دریافت کرده باشید، بدون در نظر گرفتن این مساله که کد مصرف شده است یا نه، احتمالا اجازه دریافت کد به شما برای کنسرت تمدیدی 4 بهمن داده نخواهد شد.

6 - در حال حاضر در زمان ارائه کد VIP بر خلاف گذشته به شما کدی تحویل داده نمی شود، طبق سیستم جدید، در صورتی که واجد شرایط باشید، ابتدا در رقابت "ثبت درخواست کد" شرکت می کنید، پس از اینکه موفق به ثبت درخواست کد شدید، توسط سیستم به شما شماره درخواست داده می شود، در این حال بایستی منتظر بمانید، تا مدیران وب سایت وضعیت حساب کاربری و درخواست کد شما را بررسی کنند و در نهایت کد را تولید و توسط سیستم برای شما پیامک شود، همچنین کد پس از تایید و ارسال پیامک، در بخش کد VIP پروفایل کاربری نیز نمایان می شود. در صورتی که به هر دلیلی درخواست ثبت شده توسط ما تایید نشود وضعیت درخواست به "تایید نشده" تغییر خواهد کرد و امتیاز مصرفی به حساب کاربری شما عودت داده خواهد شد.

7 - کد VIP را مصرف کنید، با توجه به حجم بالای علاقمندان و واجدین شرایط به استفاده و دریافت کد VIP، طبق تصمیمات جدید مصرف نکردن کد VIP جریمه هایی را برای کاربر در پی خواهد داشت، که نمونه آن جلوگیری از دریافت مجدد کد توسط کاربر برای 3 رویداد بعدی می باشد، طبیعتا در صورت تکرار تخلف ممکن است دسترسی کاربر به بخش دریافت کد به طور کلی مسدود شود. در نتیجه بهتر است تا قبل از اینکه از مصرف کد مطمئن نیستید اقدام به دریافت کد نکرده و با توجه به محدود بودن تعداد کد برای هر رویداد، این فرصت را در اختیار اشخاصی قرار دهید که واقعا قصد استفاده از مزایای کد را دارند.

8 - در هر صورتی که از کد استفاده نکنید، امتیاز آن حداکثر چند روز پس از رویداد به حساب شما باز خواهد گشت.

نکته مهم: ظرفیت کدهای هر رویداد محدود می باشد و عدد و شکل این محدودیت همواره قبل از زمان شروع ارائه کد اعلام می شود، با در نظر گرفتن این مساله توجه داشته باشید همیشه تعداد واجدین شرایط علاقمند به دریافت کد چند صد برابر موجودی کد می باشد در نتیجه کدهای یک رویداد پرمخاطب در کمتر از یک ثانیه به پایان می رسد. پس برای دریافت کد بایستی علاوه بر سرعت عمل بالا مقداری خوش شانس نیز باشید.

کاربر برتر کیست و چگونه کاربر برتر شویم ؟

کاربر برتر همانطور که از عنوان اش پیداست به هواداری گفته می شود که در وب سایت رسمی سیروان به طور پیوسته فعالیت می کند. 

در حال حاضر کاربر برتر به ترتیب زیر مشخص می شود:

در سیستم فعلی که در اصل مکانیزمی نیمه هوشمند است، آمار فعالیت کاربران اعم از حضور در کنسرت ها، میزان امتیاز، فواصل کسب امتیاز، رای های داده شده در نظر سنجی ها، نظرات مفید ثبت شده، نظراتی که لایک شده اند، تعداد دفعات لاگین به سایت در ماه، کمک به ما در مدیریت وب سایت و تاریخ عضویت به صورت سیستمی استخراج شده و ادمین ها با توجه به آماری که مشاهده می کنند کاربران را در لیست کاربر برتر رویدادی خاص قرار می دهند، در سیستم فعلی به دلیل زمان بر بودن بررسی تمامی آمارهای داده شده توسط سیستم به صورت دستی، کاربرانی که یک مرتبه کاربر برتر شده باشند از لیست کاربران برتر احتمالی برای دفعات بعدی خارج می شوند تا نوبت برتر شدن به دیگر کاربران برسد. به بیانی دیگر در سیستم فعلی امکان انتخاب مجدد به عنوان کاربر برتر به شرط برتر شدن سایرین می باشد و پس از اتمام واجدین شرایط مجددا از ابتدا بررسی ها برای کاربر برتر آغاز می شود.

حضور در کنسرت ها
هنگام انتخاب کاربر برتر سیستم به ما لیست کنسرت های قبلی ای که شرکت داشته اید را نمایش می دهد
برای اینکه حضور در کنسرت های قبلی شانس شما را در کاربر برتر شدن افزایش دهد دقت داشته باشید شماره موبایل شما هنگام خرید بلیت، همان شماره موبایلی باشد که با آن در این وب سایت ثبت نام کرده اید، تنها راه دسترسی به بلیت های خریداری شده قبلی شما شماره موبایلتان در این وب سایت می باشد. بنا به یک باور اشتباه حضور در کنسرت باعث بالا رفتن امتیاز شما در سایت نمی شود و صرفا شانس شما را در کاربر برتر شدن افزایش می دهد

میزان امتیاز
کسب حداکثر امتیاز شانس شما را برای قرار گیری در لیست کاربران برتر افزایش می دهد، حداقل امتیاز برای قرارگیری در لیست کاربران برتر 100 امتیاز می باشد، اما بالاتر بودن امتیاز شانس شما را افزایش خواهد داد

فواصل کسب امتیاز
گاهی پیش می آید که یک هوادار روز قبل از شروع فروش بلیت یک کنسرت اقدام به کسب امتیاز می کند و برای مثال میزان امتیاز خود را به 400 میرساند، این شخص با اینکه حداقل امتیاز لازم برای برتر شدن را دارد اما شانس کمی برای برای انتخاب به عنوان کاربر برتر در رویداد پیش رو خواهد داشت. زیرا عملا فعالیت خاصی نداشته و مدت زمان کمی است که عضو سایت شده است

رای های داده شده در نظر سنجی ها و امتیاز به مطالب
آگاهی از سلیقه و رای شما نسبت به مطالب مختلف ویدئویی و صوتی و تصویری برای ما اهمیت بالایی دارد و قطعا احترام کاربران به این مساله و شرکت در نظرسنجی ها و ثبت امتیاز اولویت کاربر برتر شدن را بالا می برد

نظرات مفید ثبت شده
گاهی نظر زیر یک مطلب می تواند چند آیکون ساده باشد و گاهی می تواند چند جمله پر محتوا باشد، نظرات به طور دقیق رصد می شوند و نظرات مفید شانس کاربر برتر شدن را افزایش می دهند، در نقطه مقابل سیستم امکان شناسایی نظرات اسپم و تکراری و حتی تا حدودی تکراری را دارد و گزارش این مساله برای ادمین ها ارسال می شود، اسپم کردن در نظرات یا ثبت نظراتی که خلاف عرف جامعه است باعث کاهش و حتی حذف کلی کاربر از پروسه انتخاب کاربر برتر می شود.

نظراتی که لایک شده اند
همانطور که شاهد هستید قابلیت لایک به نظرات اضافه شده است، همچنین در صورتی که سیروان نظر شما را لایک کند به صورت ویژه تری لایک اش به نمایش در خواهد آمد، با ثبت نظرات خوب و دریافت لایک از کاربران دیگر می توانید شانس خود را برای کاربر برتر شدن بالا ببرید.

کمک به ما در مدیریت وب سایت
با امکان جدید ارسال گزارش تخلف برای نظرات می توانید در امر مدیریت وب سایت به ما کمک کنید، برای انجام اینکار کافیست در صورتی که نظری توهین آمیز یا خلاف عرف جامعه مشاهده کردید آیکون گزارش که سمت چپ هر نظر وجود دارد را زده تا ما را آگاه کنید، با کمک به ما در امر رسیدگی به تخلفات شانس خود را برای کاربر برتر شدن بالا ببرید.

تاریخ عضویت
در حین بررسی آمار فعالیت شما در سایت، به تاریخ عضویت شما و دفعات حضور در سایت و مدت زمان حضور نیز توجه خواهد شد، قاعدتا هواداری که امروز ثبت نام کرده، امتیاز کسب کرده و فعالیت داشته است نمی تواند برای کنسرت روز بعد کاربر برتر شود. پس اگر سابقه و فعالیت شما در سایت بالا است، شانس شما از سایرین برای قرارگیری در لیست برترها بیشتر است

نکته1: پس از انتخاب کاربران برتر، برای آنها پیامک ارسال می شود و آنها بایستی برای دریافت بلیت های هدیه طبق دستورالعمل پیامک دریافت شده عمل کنند، عدم دریافت پیامک به منزله قرار نگرفتن در لیست برترهای رویداد جاری می باشد

نکته2 : در حاضر برای کنسرت های تمامی شهرها و سانس های تمدیدی کاربر برتر انتخاب می شود


به جهت تقدیر از کاربران برتر و به پاس فعالیتشان در وب سایت، در حال حاضر مواردی از قبیل حضور به عنوان مهمان ویژه در رویدادها و مراسم های مختلف ( از جمله کنسرت ) ، قرار گرفتن اسم هوادار در وب سایت و صفحات مجازی و موارد دیگری که به مرور اعلام می شوند، برای این عزیزان در نظر گرفته شده است.

رسیدگی به تخلاف چگونه است ؟

مدیریت تخلفات در انجمن توسط خود اعضا انجام می شود، اعضا در صورتی که مطلب یا دیدگاهی را مغایر با قوانین انجمن مشاهده کردند می توانند با ثبت گزارش سیستم هوشمند رسیدگی به تخلفات را مطلع کنند، سیستم هوشمند رسیدگی به تخلفات براساس الگوریتم مشخصی با دریافت گزارشات نسبت به مسدود سازی پروفایل کاربری متخلفین اقدام خواهد کرد، دقت داشته باشید گزارش جعلی و خلاف برای فن پیج شما امتیاز منفی در پی دارد، پس در ثبت گزارش دقت کنید.

در صورتی که براساس گزارشات اعضا پروفایل شما در انجمن مسدود شد می توانید با پر کردن فرم بازبینی، به مدیران سایت اطلاع دهید که اکانت شما به اشتباه مسدود شده است، مدیران پس از دریافت گزارش شما درخواست شما را بررسی کرده و در صورت اثبات مسدود سازی اشتباه، اکانت شما فعال و با گزارش دهندگان برخورد می شود.

مدت زمان رسیدگی به درخواست های بازبینی حداکثر زمان خاصی ندارد و پس از تکمیل فرم بازبینی باید منتظر پاسخ مدیران به درخواست خود بمانید.